
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 860 µm |
| Packaging | Tube |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Type | Multi-Voltage Supervisor |
| Number of Elements | 3 |
| Output Type | Active Low, Bidirectional |
| Max Supply Voltage | 7 V |
| Min Supply Voltage | 1 V |
| Accuracy | 1.5 % |
| Threshold Voltage | 2.34 V |
| Max Supply Current | 30 µA |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | Adjustable/Selectable |
| Nominal Supply Current | 1 µA |
| Watchdog Timer | Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 3 |
| Max Reset Threshold Voltage | 3.135 V |
| Min Reset Threshold Voltage | 3.036 V |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 177
Distributors
pcbx
Unit Price$3.66107
Ext.Price$3.66107
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.66107 | $3.66107 |
| 10 | $2.80236 | $28.02360 |
| 25 | $2.62430 | $65.60750 |
| 50 | $2.45754 | $122.87700 |
| 100 | $2.35081 | $235.08100 |
| 300 | $2.25872 | $677.61600 |
| 500 | $2.17023 | $1085.11500 |
| 1000 | $2.11434 | $2114.34000 |
